Lampy, żyrandole czy kinkiety to stały element wystroju domów, mieszkań, biur czy miejsc pracy. Przy odrobinie fantazji i wykorzystaniu czarnych opraw oświetleniowych można je upiększyć, dodać pomieszczeniom nowoczesnego wyglądu i uzyskać wspaniały efekt

Lampy w stylu skandynawskim do pokoi sypialnianych powinny z jednej strony mieć mało dekoracji, z drugiej strony dodać pomieszczeniu spokojnego nastroju.

Oświetlenie wewnętrzne pokoju sypialnego może być świetnie zaaranżowane za pomocą jednopunktowych lamp sufitowych. Przy wyborze oświetlenia należy zwrócić uwagę na barwę klosza lampy. Najlepiej, aby był wykonany z materiału o neutralnej: czarnej lub białej barwie. W celu ocieplenia wizerunku sypialni można zdecydować się też na delikatny brąz. Jasno-błękitne klosze są idealną dekoracją modernistycznych sypialni, których motywem przewodnim są chłodne kolory. Klosze minimalistycznych lamp mogą przedstawiać proste figury geometryczne. Doskonale, jeżeli są to lampy o kloszach trójkątnych, prostokątnych lub prostych kul. W minimalistycznych sypialniach świetnie prezentują się lampy całkowicie pozbawione klosza. Samotna żarówka zwisająca z sufitu doda wyjątkowej prostoty wnętrzu i pozwoli zwrócić uwagę na każdy detal Twojej sypialni

Na stoliku nocnym nowoczesnego pokoju sypialnianego doskonale zaprezentuje się lampa, której klosz ma kształt prostego walca lub matowej kuli.

Co zrobić, żeby oświetlenie wewnętrzne prezentowało się modnie?

Różne rodzaje pomieszczeń wymagają indywidualnych rozwiązań. W doborze oświetlenia i jego oprawy dobrze jest zastanowić się nad ich przeznaczeniem i zastosowaniem. Salony, ze względu na dużą przestrzeń, dają możliwość rozmieszczenia np. kilku lamp wiszących. Światło pada w dół i tym samym nie jest zbytnio zaciemnione przez oprawy. To eleganckie i jednocześnie praktyczne rozwiązanie. Podobnie jest z żyrandolami. A jeśli istnieje potrzeba zainstalowania dodatkowego oświetlenia wewnętrznego, można pokusić się o dodatkowe lampy nowoczesne w postaci kinkietów z czarnymi oprawami. Do bardziej stonowanych w wyglądzie salonów i pokoi warto wybrać abażury lub czarne lampy abażurowe.

Czarne oprawy oświetleniowe – gdzie jeszcze znajdą zastosowanie?

Praktycznie w każdym pomieszczeniu, gdzie jest oświetlenie wewnętrzne. Sypialnie nie wymagają dużej ilości światła, także w tych miejscach idealnie sprawdzą się niewielkie lampy nocne z czarnymi kloszami, ścienne lub mniejsze wiszące. Znajdzie się też coś dla osób uczących się czy pracujących w domu przy biurku – lampki biurkowe i tak są stałym dodatkiem na nich, dlaczego zatem nie skorzystać z czarnych? Świetnie prezentują się czarne lampki LED. Są nowoczesne i nie zajmują dużo miejsca. Jadalnie również można ozdobić odrobiną czerni. Lampy wiszące nad stół to trafny wybór. Dzięki nim przy mniejszym natężeniu światła jadalnia sprawia wrażenie ciepłego zakątka.

Warto zadbać o to, żeby oświetlenie wewnętrzne wyglądało oryginalnie. Lampy sufitowe, podłogowe, nocne, wiszące, ścienne – do każdego ich rodzaju można dobrać czarne oprawy. I co ważne, pasują do każdego rodzaju wnętrz. Elegancja, nowoczesność i ponadczasowość to atuty czarnych opraw oświetleniowych.